Kedves Vendégeink! Ezúton tájékoztatjuk Önöket, hogy 2024. február végétől előre láthatólag május végéig szállodánk épületének északi homlokzatát (Széchenyi utca felőli oldal) felújítjuk. A homlokzat szigetelési- és festési munkálatok a vendégek ellátását nem befolyásolják, mivel az érintett oldalon található szobákat nem adjuk ki.

Látnivalók

Szigliget, Kossuth utca
A szigligeti Vár-hegy tetején található várat egyáltalán nem a panoráma miatt építették a XIII. század közepén, de a XXI. századra - főleg 2013-as felújítása óta - tény, hogy ez lett a legfőbb vonzereje, ami miatt önmagában is érdemes ide ellátogatni. A középkori eredetű várrom tetejéről gyönyörűen belátni a Balaton-felvidék tanúhegyeit, a Balatont és a szemközti partot is.
Hévíz, Széchenyi utca
A legmodernebb és legújabb templomot már a városba vezető főutca elejéről is jól lehet látni, mivel kék csúcsai a magasba törnek. A városházával szemben lévő Szentlélek Római Katolikus templom mintegy 1000 fő befogadására képes. A templom Bocskai János építész tervei alapján készült.
Balatonszentgyörgy, Csillagvár utca
A Csillagvár története

A Balaton nyugati csücskében, a tó fölé emelkedő erdős domboldalon található a Festetics grófok vadászvára. A csillag alaprajzú épület a világon egyedülálló. A fedett vár központi helyiségében található a több mint harminc méter mély kút, a kapitány-az őr és pihenő szobák, a füstös konyha stb. Itt kapott helyet a középkori életpanoptikum, mely hűen mutatja be a múlt egy napját.(Falusi pappal vitázó várkapitányt, lakomázó vitézeket, őrséget teljesítő katonákat, falusi kovácsot, ki éppen fogat húz, konyhán serénykedő asszonyokat stb.)
Keszthely, Kastély utca
Festetics Kristóf Keszthelyt választotta birtokai központjának, és kastély építésébe kezdett az uradalom területén. Ebből az építési periódusból (1745-1750) származik a jelenlegi épület középső, keleti szárnya. A barokk stílusú, egyemeletes, U alakú kastélynak nagyon kismértékben kiugró oldalszárnyai voltak, és a korabeli leltár szerint 34 helyiséggel rendelkezett. Az épület középtengelyében, a földszinten volt a kocsiáthajtó, felette pedig a nagyebédlő.
Rezi, Ibolya utca
A 2,3 hektáros Dino- és Kalandparkban tucatnyi, az eredetivel azonos nagyságú dinoszauruszt nézhettek meg. Az őshüllők mozgatják a végtagjaikat, a fejüket, pislognak és hangot is adnak.
Rezi, Meleg-hegy
A Keszthelyi-hegység északnyugati részén, a Zalaszántói-medence déli peremén, a Meleg-hegy előreugró, meredek lejtőkkel körülvett dolomit szirtfokán terül el Rezi avára.
Zalaszántó, Keszthelyi-fennsík
A Tátika-vár feltehetően Magyarország egyik legkorábban épült magánvára a Balaton-felvidéken.
Gyulakeszi, Csobánc hegy
Csobánc vára az 1250-es években épült a 376 méter magas tanúhegy tetején, ahonnan csodálatos kilátás nyílik a Balatonra a Keszthelyi-öböltől egészen Tihanyig, a Káli-medencére, a környező hegyekre.
Balatonfenyves, Kölcsey Ferenc utca
Napjainkban mind a turisták, mind a helybéliek szívesen utaznak a kisvasúton.
Tapolca, Batsányi tér
Tapolca egyértelműen leghangulatosabb, országos összevetésben is páratlan látványossága a tóparti főtér: a Malom-tó és a mellette épült középkori eredetű házsor hangulata nehezen engedi el a látogatót.
Zalakaros
A Turisztikai attrakciók és szolgáltatások fejlesztése című pályázat keretén belül megvalósítani kívánt projekt célja, a zalakarosi gyógyfürdőkínálathoz kiegészítő attrakció kialakítása. Projekt keretében tervezett Ökopart létrehozásának legfőbb célja, hogy szélesítse a település turisztikai kínálatát.
Zalakaros
A Zalakaros feletti domboldalt erdő borítja, amely a város tüdeje. Az erdő szélén a Park utca folytatásában található Zalakaros egyik nevezetes pontja, az Erdészkilátó.
Zalakaros
A Zalamerenye és Zalakaros találkozásánál álló vízimalom teljeskörű felújítása 2015 augusztusában fejeződött be.
Zalakaros
VÉGTELEN KALANDOK VÁRNAK RÁD ZALASZABARBAN, A ZOBORI ÉLMÉNYPARKBAN, MINDÖSSZE 10 KM-RE ZALAKAROSTÓL, A KIS-BALATONNÁL.
Zalakaros
A több mint 50 éves Zalakarosi Fürdő nem csak gyógyulást, hanem erőt és felejthetetlen élményeket garantál az egész családnak!
Zalakaros
A rezervátum a hazánkban őshonosnak számító bivaly fennmaradásában, génállományának megőrzésében fontos szerepet játszik, s egyben a faj bemutatásának népszerű központja.
Zalakaros
Zalakarosról könnyen és gyorsan megközelíthetőek látogatóhelyeink, amelyek tartalmas, élménydús időtöltést, kikapcsolódási és szórakozási lehetőséget kínálnak a zalakarosi szálló- és fürdővendégek részére, páratlan természeti környezetben.
Zalakaros
Zalakarostól keletre szinte teljesen sík az útvonal, alig találni emelkedőt – ez a jellemző a 45 km-es kör 35 km-én, de a városba visszaérve már ízelítőt kaphatunk a zalai dombokból: keskeny utakon, szőlőtőkék között, rövid, de annál keményebb emelkedőket kell megmászni.
Hévíz
A Tófürdő szomszédságában található a hévízi szoborpark, amely a magyar irodalom három kiemelkedő alakjának állít emléket.
Hévíz
Vissza a múltba? A főúri életforma rejtelmeibe betekintést nyerhet az állandó kiállítások keretin belül.
Hévíz
Az újonnan épült lombkorona kilátó nemcsak a véderdőre nyújt pazar kilátást, innen a Hévízi-tó látványa is egyedülálló.
Hévíz
Ismerje meg a fokozottan védett Kis-Balaton természeti értékeit. Szárazföldi vagy Vízitúra?
Zalaszántó
A Zalaszántói sztúpa Európa egyik legnagyobb sztúpája, időrendben Magyarország hatodik buddhista emlékhelye.
Bécs
A schönbrunni kastély barokk stílusú császári rezidencia Bécs Hietzing nevű kerületében. Ez Ausztria egyik legismertebb műemléke és turisztikai látványossága: magát a kastélyt évente másfélmillió látogató keresi fel, a parkot további 5,2 milliónyian tekintik meg.
Hévíz, Helikon
Negyedik templomként a Református - evangélikus templomot kell megemlíteni, amely a Helikon utcában várja híveit. A templomot a református és az evangélikus felekezet egyaránt használja istentiszteletek, illetve gyülekezeti alkalmak lebonyolítására.
Zalakaros, Termál út
Balás Béla kaposvári megyéspüspök 2014. április 27-én Isteni Irgalmasság vasárnapján emelte plébánia rangra Zalakarost kiszakítva a Galamboki Plébánia területéből. Az alapítás egyik oka, hogy Zalakaros közigazgatásilag várossá, idegenforgalmi központtá vált. A plébánia működésének kezdete egybeesett II. János Pál (a Kaposvári Egyházmegye alapítója, az Isteni Irgalmasság vasárnapja elrendelője) és XXIII. János pápák szentté avatásának napjával. Az új plébánia plébániatemploma az Isteni Irgalmasság templom lett.
Zalakaros, Gyógyfürdő tér
2014-ben nyitott meg az Uniós forrásból létrehozott termelői piac Zalakaros központjában, ahol a fionomabbnál finomabb termékek kaptak helyet.
Sümeg, Vároldal utca
A Sümegi Vár az ország egyik legszebb, viszonylag épen megmaradt középkori erődje, amely a környezetéből magasan kiemelkedő kopár hegytetőre épült.
A vár területileg három nagyobb egységből, a külső-, a belső és fellegvárból áll. Építése több korszakra osztható. Az 1260-as években épült meg a vár legrégebbi része, a fellegvár Öregtornyának alsó szintje, melyen egy fából készült emeleti toronyrész állhatott.
Változás a 14. században az Anjou-királyok idején következett be. Ekkor került sor a vár szervezeti erősítése mellett a fellegvár falainak és az Öregtorony felső szintjének megépítésére, a meglévő épületek javítására.
Keszthely, Fő tér
Az egykori Városháza a Kossuth u. 28. szám alatt volt található, ahol jelenleg a Goldmark Károly Művelődési Központ található.
Keszthely, Fő tér
Keszthely egykori ferences temploma a kolduló szerzetesrendek középkori építészeti tevékenységének egyik legnagyobb méretű hazai emléke. A keletelt templom három részből áll: a neogót XIX. sz.-i toronyból, ill. az előcsarnokból, az öt boltszakaszos templomhajóból és a nyolcszög három oldalával záródó szentélyből. Falai tört kőből épültek, s csak az élek, meg a tagozott részletek készültek faragott kőből.(Érdekességként ide kívánkozik, hogy röviden szóljunk a korabeli templomépítési módról. Az alaprajnak megfelelően előkészített zsaluzatba szórták bele a tört követ, amit oltatlan mésszel töltöttek ki, és vízzel öntötték le, így a kövek gyakorlatilag összeégtek. A boltíveket aláállványozva, a faragott köveket szorosan egymás mellé téve, az ék alakú zárókő behelyezésével feszítették ki.)
Zalaszántó, Világosvár
Bop Jon (Jin Soo Lee) dél-koreai buddhista szerzetes elhatározta, hogy Magyarországon vagy Csehországban, felépít egy Buddha-szentélyt, amely a béke, boldogság, megvilágosodottság szimbólumát képviseli. Hazánk mellett döntött. A Balaton-felvidéken, keresve a megfelelő helyet. Hosszas keresgetés után sem talált olyan helyet, ahol megnyugtatóan elfogadja a lakosság egy ázsiai vallás “szent” épületét. Az 1990-es októberi választásokat követően falu polgármestere felajánlotta Zalaszántó közigazgatási helyén a sztupa megépítését.
Zalakaros, Termál út
A Kányavári-sziget a Kis-Balaton fokozottan védett területe.
Hévíz, Dombföldi utca
A legrégebbi múlttal rendelkező templom Hévízen, a XIII. századból eredő Árpád-kori templom, mely az Egregyi városrészben található.
Hévíz, Dr. Schulhof Vilmos sétány
A sétány a tófürdő körüli park része. A sétáló utca végén álló Fedett fürdő épületétől induló dr. Schulhof Vilmos sétány a tófürdő főbejáratához vezet.
Hévíz, Ady Endre utca
A Hévízi gyógytó a világ legnagyobb biológiailag aktív, természetes termáltava, mely testet és lelket egyaránt felüdít.
Hévíz, Zrínyi Miklós utca
A borozósor felé vezető úton láthatjuk a sokak által „zöld templomnak” is nevezett egregyi Jézus Szíve Templom. A templomot Bocskai János építész tervei alapján építették. A harangtorony a 20. század elején, a templomhajó 1994-95-ben épült fel.
Hévíz, Dombföldi utca
A római katona sírja, vagy más nevén a késő római téglasír Hévíz Egregy városrészében található. A sír téglából, oltatlan mésszel készült.
Hévíz, Attila utca
Az Attila utca végén található római kori romkert 2010 -re teljes egészében felújításra kerül. Rendezett környezetben animációs programok, és új szolgáltatások is helyet kapnak majd történelmi emlékműnél.
Hévíz, Rákóczi utca
A Rákóczi utca teljes hosszában sétáló utcaként funkcionál. Ez az utca köti össze a Széchenyi utcát (ami a főutca) a dr. Schulhof Vilmos sétánnyal.
Hévíz, Kossuth Lajos utca
Építészeti látványosság az 1998-99-ben épült hévízi Városháza új épülete, melynek alapkövét az akkori polgármester és Farkas Bertalan, űrkutató mérnök, dandártábornok, Magyarország első űrhajósa tette le.
Hévíz, Park út
A Hévízi tavat véderdő és park veszi körül. A Deák tér felől elindulva számos sétaút közül választhatnak a kirándulni vágyók.
A weboldalon cookie-kat (sütiket) használunk, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsuk. A weboldal további használatával elfogadja a cookie-k használatát. Adatkezelési tájékoztató Rendben